Landmark University Admission List for 2020/2021 Academic Session

Landmark University Admission List ♦ The Management of Landmark University,Omu-Aran has once again released all the list of candidates who will be offered Admission into the various Degree programmes for the 2020/2021Admission session.


The main Purpose of these content is to help each Candidates/ individual to know more how to check their Admission status we urge every candidates to understand the reason of compiling these Articles, stay focus and follow the guideline outlined for the Landmark University Admission List .


Landmark University Admission List

Landmark University Admission List

Landmark University Admission List which contains the names of candidates offered provisional admission for the 2020/2021 academic session has been uploaded online.

We have come across many questions lately about the Landmark University Admission List and we have resolve many conscience some are still asking questions like:

  • Is Landmark University Admission List Out?
  • How to Check Landmark University Admission List ?
  • What to Do After Checking Your Landmark University Admission List?.
  • Can I Gain Admission If My Name is not On the List?
  • What are the Courses offered in LMU ?

All this  questions will be Answered as we proceed .

Contents Overview

How to Check Landmark University Admission List  .

Compiling the Landmark University Admission List information has not being so easy and we have bring out the best procedures by which candidates can check their Admission List…If you are making use of PC or a Smartphone to get Access your Landmark University Admission List Stay online and follow the Guideline Below:

ACCOUNTING
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900350 OROKALE MARVELLOUS AYOMIDE Accounting
1900164 ILAWOLE AYOMIDE Accounting
1900043 BABAYEMI BISOLA OLUWAKEMI Accounting
1900244 OLORUNTOBA MOJOLAOLUWA OLAKEMI Accounting
1900709 AKINMOLADUN FAITH OLUWASEUN Accounting
1900211 ADEBAYO SAADAT ADEFUNKE Accounting
1900359 SEWANU DELIGHTSOME OLUWASEUN Accounting
1900605 AJODO FAITH OJOCHENEMI Accounting
1900810 CHIGBU DONDAVID CHIGOZIRIM Accounting
1900422 OGBOKOR ELOZINO EMAMEZI Accounting
1900933 HAMMOND OLUWADAMILOLA ANGUS Accounting
1900370 OLUFADE OMOWONUOLA ESTHER Accounting
1900099 OLAWOYE OLUWAFOLAKEMI PELUMI Accounting
1900103 NANKAP ABRAHAM KUMNAN Accounting
1900505 IYEYEMI OGHENERUNO JOEL Accounting
1900070 HARBOR BLESSING ONYINYECHI Accounting
1900847 ADAMU-AYUBA NISSI OLUBO Accounting
1900784 OGUNGBE OLUWAPELUMI PRECIOUS Accounting
1900697 OSIM THELMA FRED Accounting
1900464 OLATUNBOSUN EMMANUEL INIOLUWA Accounting
1900073 MOLOKWU SOPURUCHI MELODY Accounting
1900696 ADEDAPO OLUWADAMILOLA Accounting
1900805 JOSHUA PRISCILLA OMOJO Accounting
1900673 GBANDE AONDOVER MORDECAI Accounting
1900275 IYERE SUCCESS RUTH Accounting
1900496 NWANKWO EMMANUEL SOMTOCHUKWU Accounting
1901023 FAKOKUNDE MERCY OLUWATUNMISE Accounting
1900659 FAGBEMI ORIOLA BENJAMIN Accounting
1900671 OYEWOLE OYEDUNSI AYOMIPOSI Accounting
1900698 OGUNYEMI AYOBAMI ELIZABETH Accounting
1900118 KASUMMU JULIANA OLUWAPELUMI Accounting
1901004 AJAYI OLAKITAN OLUWAKEMISOLA Accounting
1900669 OLULEKE FAITH AYOOLUWA Accounting
AGRICULTURAL ECONOMICS
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900245 KWASSI TOLUWALASE OSEMUDIAMEN Agricultural Economics
1900492 OMBUGAKU JOSHUA Agricultural Economics
1900433 CHARLES DANIEL IBRAHIM Agricultural Economics
1900333 DAKAS RIBETNAN FAVOUR Agricultural Economics
1900898 OSAGIE ESTHER Agricultural Economics
1900334 IYARE BLESSING OSOMINE Agricultural Economics
1900146 CHUKWURAH ASHER CHINEDU Agricultural Economics
1900003 IFEOLUWAMUYIWA OLUWAPEMI MORAYO Agricultural Economics
1900724 ROLAND AMELIA AKARANDUT Agricultural Economics
1900715 TOSIUBI MARVELLOUS OGHENETEGA Agricultural Economics
1900270 KEKEMA BELOVED ORITSEFIOFOMI Agricultural Economics
1900049 LOKO DAMILOLA RUTH Agricultural Economics
1900643 YAKUBU YEMNOM SHALOM Agricultural Economics
1900530 ISHAKU FAVOUR Agricultural Economics
1900968 ADEGBILE PEACE Agricultural Economics
1900610 UNUIGBE EBOHITAI IZEGBUA Agricultural Economics
1900630 OLAYINKA OLUMIDE MARK Agricultural Economics
1901011 ADEKANYE KOLADE OLUWAKUNMI Agricultural Economics
1900637 AKINOLA DAMOLA MICHAEL Agricultural Economics
1900628 ADEAGBO OLUWATIMILEHIN ADEDAYO Agricultural Economics
AGRICULTURAL ENGINEERING
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900074 ADEYEMO DANIEL ADEOLUWA Agricultural Engineering
1900821 ADERIBIGBE AISHA CHINENYE MARY Agricultural Engineering
1900563 AYODELE ISRAEL OLUWATOMIWA Agricultural Engineering
1900487 EZEH AMANDA IFUNANYA Agricultural Engineering
1900978 ONYESOH CHINEDUM STEPHEN Agricultural Engineering
1901042 IYEKE PRAISE REDAH Agricultural Engineering
1900506 AJIBOYE AYOOLUWATOMIWA DAVID Agricultural Engineering
1900480 OLANLOYE MARVELLOUS AYOMIDE Agricultural Engineering
1900451 OGUNTOYINBO OLUWADAMISI OLUWAFEMI Agricultural Engineering
1900830 EFEBALE MICHAEL EFE Agricultural Engineering
AGRICULTURAL EXTENSION AND RURAL DEVELOPMENT
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900475 AMBAKEDEREMO QUEENESTHER EBILADE Agricultural Extension and Rural Development
1900246 SOLOMON MICHAEL OLUWAGBENGA Agricultural Extension and Rural Development
1900400 ADEGBOLA JASON ADEOLUWA Agricultural Extension and Rural Development
1900867 AKINOLA OLALEKAN OLAYINKA Agricultural Extension and Rural Development
ANIMAL SCIENCE
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900052 FADARE MATHEW DAMILOLA Animal Science
1900095 FOLORUNSHO-ROBERTS DAVID-PAUL OLUWATIMILEHIN Animal Science
1900223 OYEWOLE OLUWALONIMI DAVID Animal Science
1900463 BODUNDE OLUWATOMISIN OLUWADAMILOLA Animal Science
1900743 ADEKOYA SAMUEL AYOMIPO Animal Science
1900325 RICHARD GODSTIME BIDEMI Animal Science
1900794 AJIBOSE PETER BABATUNDE Animal Science
APPLIED BIOLOGY & BIOTECHNOLOGY
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900547 CHIDI-UBA ESTHER CHINAZOM Applied Biology & Biotechnology
1900913 DIOMUKORO REBECCA OGHENEOVO Applied Biology & Biotechnology
1900702 UDOH RACHEL IMAOBONG Applied Biology & Biotechnology
AQUACULTURE & FISHERIES MANAGEMENT
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1901072 EZONFADE FAUSTINA DOUBRA Aquaculture & Fisheries Management
BANKING AND FINANCE
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900068 AJADI OPEYEMI SAMUEL Banking and Finance
BIOCHEMISTRY
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900646 BASSEY ABASIEKEME PIUS Biochemistry
1900228 ENAHORO SHILOH ONOME Biochemistry
1900467 JOSEPH OYIZA JOY Biochemistry
1900088 ABOKITIA OGHENEVONA CHERISE Biochemistry
1900037 IBRAHIM ESTHER BOLUWATIFE Biochemistry
1900202 IROEMEH DAVID CHUKWUKA Biochemistry
1900474 ADELEKE AYOBAMI OLUWASEGUN Biochemistry
BUSINESS ADMINISTRATION
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900065 MAKINDE ENIOLA MARY Business Administration
1900085 OLUKOTUN KEMISOLA KEHINDE Business Administration
1900045 BELLO CHRISTIANAH BUSAYO Business Administration
1900162 ISHOLA BLOSSOM AYOMIKUN Business Administration
1900923 DIDEN SONIA Business Administration
1900038 BADEJO TEMILOLUWA EBUKA Business Administration
1900940 ADOGHO DEBORAH OGHENEVWEGBA Business Administration
1900664 ALLAHYAFI ABIGAIL EZRA Business Administration
1900731 ENOCH EMMANUEL Business Administration
1900870 OLURINDE GOSPEL RACHAEL Business Administration
1900304 ADEGBOLA BOLUWATIFE PATRICIA Business Administration
1900384 OMUBO IDAMIEBI EMMANUEL Business Administration
1900137 OLUWASINA AYOTOMIWA GODFREE Business Administration
1900974 OKON BRIAN-KUFRE Business Administration
1900986 EGOKINIOVO PRECIOUS AKPOMENA Business Administration
1900980 GAWATI OSEOLUWA SOLOMON Business Administration
1900997 SILAS NURIS JOAN Business Administration
1900401 IKECHUKWU GODSWILL CHINENYE Business Administration
CHEMICAL ENGINEERING
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900215 HORO HORO ZACHARIAH Chemical Engineering
1900235 KANABAR HAZEL OGHENERUKEVWE Chemical Engineering
1900234 UKULI-VINCENT PREYE Chemical Engineering
1900891 AMUDA OLAOSEBIKAN MUSA Chemical Engineering
1900166 AMOS-OLADELE SHALOM OLUWAMUREWA Chemical Engineering
1900522 ADEWOLE OLUWAJUWONLO MATEEN Chemical Engineering
1900780 MATTHEW CHIKA PETER Chemical Engineering
1900789 AJIBOYE OLUWATOBI JOSEPH Chemical Engineering
1900287 ADEOSUN OLUWAYANMIFE RAPHEAL Chemical Engineering
1900728 SIYEOFORI-OGAN SOFIRI Chemical Engineering
1900381 INAM EMEDIONG SAMUEL Chemical Engineering
1900289 OSONDU SAMUEL CHIDIEBERE Chemical Engineering
CIVIL ENGINEERING
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900122 ADEWUMI ABIOLA JOHN Civil Engineering
1900130 ILESANMI OLUSEGUN ELIJAH Civil Engineering
1900138 ONOBRAEKPEYAN OGAGA PETER Civil Engineering
1900142 ADEWALE VICTOR OLUWAGBEMIRO Civil Engineering
1900459 ONAGBODENA COLLINS IKPEMINOGHENA Civil Engineering
1900252 ABIODUN MOSES EMMANUEL Civil Engineering
1900629 OLAWOLU AYODEJI PRAISE Civil Engineering
1900110 IKPEAWUJOR KINGSLEY CHINEDU Civil Engineering
1900423 JOHNSON DANIEL DIVINE Civil Engineering
1900126 LIKIN DANIEL OLADIPO Civil Engineering
1900938 ELIAS EHI ENEKOLE Civil Engineering
1900535 EKPEKUREDE CHARISSE ESIRI Civil Engineering
1900829 PHILIP KENECHUKWU PRAISE Civil Engineering
1900667 BABALOBI GBOLAHAN PHILLIP Civil Engineering
1900338 ALIKORI OGHENEKENO FAVOUR Civil Engineering
1900760 ONABAJO OLALEKAN AYODEJI Civil Engineering
1900520 OGUNMOLA DEBORAH MODUPE Civil Engineering
1900417 JOHNSON OLUWANIFEMI JOSHUA Civil Engineering
1900934 UMAR NAFISAT NANCY Civil Engineering
1900415 MICHAEL MESHACK MIRNYI Civil Engineering
1900358 NWANKWO PRAISE Civil Engineering
1900170 OJO DIVINE SAMUEL Civil Engineering
1900315 FOLAPONMILE IBUKUNOLUWA OLUMUYIWA Civil Engineering
1900424 TILE WANDOO PEACE Civil Engineering
1900959 CHINEDU PRECIOUS CHIDUBEM Civil Engineering
1900759 OGUERI ELVIS ARINZE Civil Engineering
1901022 DAMOLEKUN ADEOLU Civil Engineering
1900689 AWOSEMO OLUWABUNMI ABIODUN Civil Engineering
1900861 ADEBAYO ASEGUN ABRAHAM Civil Engineering
COMPUTER SCIENCE
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900015 MERENINI GOODNOW CHIJOKE Computer Science
1900093 TOLANI DAVID AKINFOLARIN Computer Science
1900266 OMONIYI-ESAN ISRAEL ADEMOLA Computer Science
1900040 ODUMEH VICTORY KACHIDERE Computer Science
1900197 OYEWALE OLUWADAMILOLA ROTIMI Computer Science
1900094 OGIDIOLU TOSIN LOIS Computer Science
1900559 EMEREONYEOKWE GODSON CHINECHENDUM Computer Science
1900261 AIDELOJE JOSHUA IRIOBOKHAI Computer Science
1900394 ONOTHOJA OGHENEMARHO FESTUS Computer Science
1900148 OSHAM IFEANYICHUKWU MICHAEL Computer Science
1900232 GEORGE TINUOYE DEBORAH Computer Science
1900778 OSEKE DANIEL KENNEBECHUKWU Computer Science
1900840 MAKANJUOLA SAMUEL Computer Science
1900839 TAIWO OKIKIOLA EMMANUEL Computer Science
1900165 TOGUN OLUWATOBI SAMUEL Computer Science
1900453 ONIBUDO OLUWATOBILOBA DAVID Computer Science
1900476 KALLAMU ABRAHAM WUDERIT Computer Science
1900353 SAMUEL DOMINION OLADEJI Computer Science
1900635 NDUKWE EBUKA EMMANUEL Computer Science
1900944 MAJEKODUNMI DAVID AYOMIDE OLUWASEYI Computer Science
1900831 OWOLABI JOHN IBUKUNOLUWA Computer Science
1900540 TOM-GEORGE ROYAL IBISO Computer Science
1900140 IGBA SOLOMON OJONUGWA Computer Science
1900917 ABEL JOSHUA ADUOJO Computer Science
1900030 SINKAIYE SETH Computer Science
1900886 FENWA DAVID FAVOUR Computer Science
1900790 UDENTA CHIBUIKE ELIJAH Computer Science
1900498 OLA INIOLUWA ADEGBITE Computer Science
1900714 ADELEYE TIMILEYIN DOMINION Computer Science
1900248 OLUWAFUNMI ISAAC EMMANUEL Computer Science
1900327 SALEM FAVOUR OLUWABUKOLA Computer Science
1900812 BABALOLA OLUWATOBI STEPHEN Computer Science
1900820 OGBOYE MICHAEL AYOMIDE Computer Science
1900096 JAIYESIMI-JAYSON OLUWATOSIN DAVID Computer Science
1900131 DANIELS HADASSAH OLABISI Computer Science
1900472 AKINWUNMI OYINKANSOLA ONIKEPO Computer Science
1900827 BUKAMS MARAM SUNDAY Computer Science
1900982 KAJA OBINNA Computer Science
1900267 MICHAEL-OJUA FAVOUR OLUWAKEMI Computer Science
1900171 OLADOKUN DAVID OLUSUNMADE Computer Science
1900537 ADESIPE JOSEPH OLUWATOBI Computer Science
1900652 OKEKE CHIDINMA EMMANUELLA Computer Science
1900168 OLUWAKOYEJO DANIEL ADEGOKE Computer Science
1900536 EKELE VICTORIA CHUBIYOJO Computer Science
1900513 0CHEI WISDOM MIGHTY Computer Science
1900598 TEBITE JONATHAN OGHENEFEJIRO Computer Science
1900204 FINEBONE TEMPLE PETER Computer Science
1900240 KOLAWOLE DAVID OLAMILEKAN Computer Science
1901007 DONAS DOMINION Computer Science
1900177 OGUNGBEMI AYOOLUWASUBOMI PROMISE Computer Science
1900470 AJAYI FAITH TOBI Computer Science
1900518 AGBANYIM COVENANT UDOKA Computer Science
1900988 AKINBOLA PRAISE OLADIMEJI Computer Science
1901099 INNIH MERIT OSHIONE Computer Science
1900568 ADEYEMO SAMUEL ADESINA Computer Science
1900816 OLUFEMI OLUWASEMILORE MATTHEW Computer Science
1900567 EJILA MICHAEL EHIGOCHO Computer Science
1901016 AKINTEWE OLUWASOLA JONATHAN Computer Science
1900593 TUNDE-AJAYI OLAOLUWASIJIBOMI AYOMIPOSI EMMANUEL Computer Science
1900990 AJETUNMOBI AYOBAMI JOSHUA Computer Science
1901075 ARIBIBIA JAPHET Computer Science
1900375 OMOLAJA OLADUNJOYE OLUWATOMI Computer Science
1900044 ONI DAVID OLATOYOSI Computer Science
1900318 AYODELE ADEOLUWAKUNLE JULIUS Computer Science
1900565 KANWAI YACHAT GIMBIYA Computer Science
1900960 EDEME EKOMOBONG BASSEY Computer Science
1901029 OLAOYE OLUWALOTOYISHE MICHEAL Computer Science
1900866 AKINBOWALE TEMITOPE EMMANUEL Computer Science
CROP SCIENCE
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900071 ALADESULU AYOTUNDE EDWARD Crop Science
1900191 CHRISTOPHER JOSHUA SHADRACH Crop Science
1900763 AFOLABI DAVID AYOMIKUN Crop Science
1900281 OBIORA REX OBIORA Crop Science
1900265 BABALOLA JANET ADENIKE Crop Science
1900100 PETU-IBIKUNLE OKIKIOLA ADOYE Crop Science
ECONOMICS
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900081 OJEDIRAN JOHN OLUSEGUN Economics
1900331 FAVOURS ANOINTED SAMUEL Economics
1900508 OLUSEGUN EMMANUELLA ANUOLUWA Economics
1900846 LAWSON JOSEPH BELEMA Economics
1900111 FAMIYESIN ISRAEL ABOLADE Economics
1900587 AWARUN THEODORA OREOFE Economics
1900063 MANASSEH VICTOR PANSHAK Economics
1900658 OLUSHOLA FAVOUR OYINBUSHOLA Economics
1900976 SHAMAKI NATHAN Economics
1900457 ADETUNJI ADEDAYO EMMANUEL Economics
1900942 IBRAHIM ABDULAZEEZ Economics
1900779 BOWALE DANIEL OLUWAFEMI Economics
1900897 AKWARA PRECIOUS MARIA Economics
1900907 OHIS ESTHER OMOHISA Economics
1900607 IWU BERNARD EBUKA Economics
1900609 EJOME GRANDEUR OGHENETEGA Economics
1900079 AUDU HENRY OJOMA Economics
1900208 SUOWARE EVANS Economics
1900571 CHINEDU CHINECHEREM AMARACHI Economics
1900623 TOKULA DEBORAH OLUBOJO Economics
1900154 EZOMO DEBORAH IHINOSEN Economics
1900603 ETUK INIUBONG ENAMIDEM Economics
1900316 ESSIET ABASIAMAH TITILOPE Economics
1900887 UZOR ONYINYECHI BENITA Economics
1900116 FAMUAGUN OLUWAKOREDE SAMUEL Economics
1900868 UFOEGBUNAM EMMANUEL C Economics
ELECTRICAL AND INFORMATION ENGINEERING
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900129 AMADI DERICK IKECHUKWU Electrical and Information Engineering
1900278 BABALOLA AYOMIDE SAMUEL Electrical and Information Engineering
1900471 ADEYEMI AMEN BOLUWATIFE Electrical and Information Engineering
1900226 SUNNY ONOME SUNNY Electrical and Information Engineering
1900263 OGBA EMMANUEL OLUWADANIMOLA Electrical and Information Engineering
1900815 ESAN JOY ADEOLA Electrical and Information Engineering
1900178 VINCENT ISRAEL TOCHUKWU Electrical and Information Engineering
1900601 NTIBI FAVOUR JOSEPH Electrical and Information Engineering
1900260 OTOWO SAMUEL ODEH Electrical and Information Engineering
1900749 JOHN-OGBE JONATHAN ENEOJO Electrical and Information Engineering
1900765 OLUWAFEMI TEMILOLUWA SAMUEL Electrical and Information Engineering
1900091 OLUWEMIMO IBUKUNOLUWA DORCAS Electrical and Information Engineering
1900781 BAMIDELE TOMIDE OLUFEMI Electrical and Information Engineering
1900072 AYODELE NAOMI OLUWATOYIN Electrical and Information Engineering
1900862 EPHRAIM-DAB OKECHUKWU FAVOUR Electrical and Information Engineering
1900503 WAMI JOSHUA CHINWE Electrical and Information Engineering
1900583 UMOH LEMUEL IDARAESIT Electrical and Information Engineering
1900555 ANOWAI CHIDUBEM UDOCHUKWU Electrical and Information Engineering
1900229 AROGBODO OYINKANSOLA ELIZABETH Electrical and Information Engineering
1900640 ADEBAYO OLUWASEFUNMI DANIEL Electrical and Information Engineering
1900807 ADEMOLA OLUWATOBILOBA Electrical and Information Engineering
1900618 FAYOMI SHEKINAH OLUSHOLA Electrical and Information Engineering
1900528 UCHENDU UZOMA FRANK Electrical and Information Engineering
1900924 OBUKOHWO AGHOGHO VICTOR Electrical and Information Engineering
1900806 NKEM OBIOMA GOODLUCK Electrical and Information Engineering
1900259 OLORUNFEMI JOSHUA TIMILEHIN Electrical and Information Engineering
1900764 ONUCHUKWU EMMANUEL IFEANYI Electrical and Information Engineering
1900799 FASANYA VICTORIA MOYOSOREOLUWA Electrical and Information Engineering
1900633 OSUBOR GREGORY OSELOKE Electrical and Information Engineering
1900200 AKHAINE JOYCE OSOSEMENKI Electrical and Information Engineering
1900187 EKANEM JOSEPH ANIETIE Electrical and Information Engineering
1900693 ARINZE-SAMUEL EMMANUEL NZUBECHI Electrical and Information Engineering
1900873 EBUZOEME PRECIOUS CHIBIKE Electrical and Information Engineering
1900024 LEO EMMANUEL EDIDIONG Electrical and Information Engineering
1900121 OKON IFIOKABASI JOSEPH Electrical and Information Engineering
1901028 ERNEST EMMANUEL CHIKWUEBUKA Electrical and Information Engineering
1900444 INAFA AYEBATONTE EMMANUELLA Electrical and Information Engineering
1900502 ADAMA THERESA UTENWUOJO Electrical and Information Engineering
1900776 OSIM ANGEL SUNDAY Electrical and Information Engineering
1900194 BALA DAVID OJOAJOGWU Electrical and Information Engineering
1900306 BOYI SUCCESS JOSHUA Electrical and Information Engineering
1900098 JIDE-JEGEDE TIRENIOLUWA PRAISE Electrical and Information Engineering
1900324 AKPAN MICHAEL ANI Electrical and Information Engineering
1900485 NWAOMONOH EKENE DAVID Electrical and Information Engineering
1900527 BELLO LIGHT JOSEPH Electrical and Information Engineering
1900080 ONYIBE OGHENCHUKWU JOEL Electrical and Information Engineering
1901103 AZUBUIKE DAVID Electrical and Information Engineering
1900948 ADEKUNLE OLUWATITOMI OLAYEMI Electrical and Information Engineering
1900661 ARIERHIE THEODORE IGBUBU Electrical and Information Engineering
1901105 DADA LIVINGSTONE OLAOLUWA Electrical and Information Engineering
1900991 ALABI TAIYE OLUWASHINA Electrical and Information Engineering
1900705 ADENIHUN EMMANUEL OLUWATOMIWA Electrical and Information Engineering
1900533 DARAMOLA OLUWASEYI CHIADIKA Electrical and Information Engineering
1900500 DIKEH EMMANUEL HOMMAME Electrical and Information Engineering
FOOD SCIENCE & NUTRITION
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900127 EBONG SENO ISIDORE Food Science & Nutrition
1900335 AYO-OMOSANYA OLUWATENIOLA OLORUNJUEDALO Food Science & Nutrition
1900733 AKINTOBI OLUWASEYITAN DAVID Food Science & Nutrition
1900712 ADELEYE DARASIMI GIFT Food Science & Nutrition
1900220 OGHOGHO WISDOM ERHUMU Food Science & Nutrition
1900756 EFANGA FORTUNE SAVIOUR Food Science & Nutrition
GEOPHYSICS
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900290 AYE PEACE OJOCHUGWU Geophysics
INDUSTRIAL CHEMISTRY
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900742 UDOH EMMANUEL JOESPH Industrial Chemistry
1900666 PETER QUEEN UFEDO Industrial Chemistry
1900311 EKUNDAYO OLUWAFIJIMI AZEEZ Industrial Chemistry
1900452 SMITH OLUWASEYIFUNMI MAYOWA Industrial Chemistry
INDUSTRIAL CHEMISTRY (MATERIAL SCIENCE & POLYMER CHEMISTRY)
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900644 OBAFEMI IFEDOLAPO AJIBOLA Industrial Chemistry (Material Science & Polymer Chemistry)
INDUSTRIAL MATHEMATICS
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900819 DUKE-UMANAH FAVOUR EDIDIONG Industrial Mathematics
1900330 OTUCHIKERE-CHIKA CHIDERA SERENA Industrial Mathematics
INTERNATIONAL RELATIONS
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900010 ONIJAMA SHARON AYOMIDE International Relations
1900356 SAFA IYANUOLUWA OLUWAFERANMI International Relations
1900092 DAVID LOVE DASIMEOKUMA International Relations
1900083 OLUKOTUN DAMILOLA TAIYE International Relations
1900407 UMOH ISAAC UDOH International Relations
1900570 OSHO OLUFISAYO OLUWATOKE International Relations
1900320 OBAFEMI OLUWATOFUNMI ENIOLA International Relations
1900249 VINCENT ESTHER EHI International Relations
1900524 OGUNYEMI FOPE DEBORAH International Relations
1900291 ADUKU MARVELOUS OJONUGWA International Relations
1900348 OLALEYE-JESSE JOY PWADIBYANA International Relations
1900031 ADEMUYIWA FRUITFUL PRECIOUS International Relations
1900297 AKINWUMI DEBORAH BOLUWATIFE International Relations
1900060 AKINBAYO OLUWANIFEMI OLUWATOSIN International Relations
1900332 ADEBAYO DOLAPO EMMANUELLA International Relations
1900585 UKAIGWE VICTORY ESOMCHI International Relations
1900288 BLUEJACK ABINYE APARA International Relations
1900963 EKANEM IMOH EKPENYONG International Relations
1900525 IYEKE DAVID NKEM International Relations
1900374 AUGUSTINE CHRISTABEL OCHANYA International Relations
1900355 NWANKWO FAVOUR UCHECHI International Relations
1900393 OLODODO SAMUEL FAVOUR International Relations
1900521 NWANKWERE ONYEDIKACHI GLORY International Relations
1900217 OYE AYOMIDE MARGARET International Relations
1900004 BOB-MANUEL VICTORIA LOLO International Relations
1900437 JEMEDAFE LOUISA UKOLI International Relations
1900123 IGBA SARAH International Relations
1900378 SHOBAYO OLUSHAYO MARY International Relations
1900482 OYEWOLE OLUWAFUNMILOLA MERCY International Relations
1900918 AKINSANYA MERCY FOLUSO International Relations
1900076 OROTAYO OLUWATOSIN DORCAS International Relations
1900247 UDE MMESOMA CHELSEA International Relations
1900075 ONAFOWOKAN OLUWATOBILOBA NAOMI International Relations
1900928 BELLO OLUWATOMIKE JEMIMAH International Relations
1900106 OSOKO OLANREWAJU FAITH International Relations
1900801 NWOYE ISRAEL International Relations
1900430 TOLUHI DANIELLA International Relations
1900817 OZOMARO AJIROGHENE PRAISE International Relations
1900822 BAMIDELE TOLULOPE SAMUEL International Relations
1900403 UTI FAITH RUKEVWE International Relations
1900965 NKENCHOR GIDEON JIMMY International Relations
1900139 OLUWOLE BOLU FAVOUR International Relations
1900836 REPUBLIC OJE KELECHI International Relations
1900351 OKORO MAKUACHUKWU DANIEL International Relations
1900161 EMUAKPOVI OKEOGHENE MEGA International Relations
1900600 IBIKUNLE GBENGA SHEDRACK International Relations
1900936 EGBUNU GRACE UREDO International Relations
1901046 OBIJIAKU UCHECHUKWU OREOLUWA. International Relations
1901020 EGBUNU GLORY UFEDO International Relations
1900599 ADEBAYO DIVINE RICHARD International Relations
1901061 FELIX MARYANN CHINEWE International Relations
1901033 AYODELE EFEMENA OLUWAGBEMIGA International Relations
1900340 EMINA SUSAN International Relations
1900551 AKINMOLAFE TOLUWANIMI EVELYN International Relations
MASS COMMUNICATION
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900078 OMOTAYO SAMUEL TEMITOPE Mass Communication
1900159 IKHIOYA ENIOLA FAITH Mass Communication
1900124 ABRAHAM SHEKINAH GREATNESS Mass Communication
1900439 DANGANA HEPHZIBAH KUYET Mass Communication
1900647 EKWERE WINIFRED UDOH Mass Communication
1900919 AIYEGBUSI OLUWASEYI TAMILOREAYO Mass Communication
1900878 OTOWO DAVID OCHE Mass Communication
1900113 UANIKHOBA GLORY ESE Mass Communication
1900186 OLUFEMI TOLUWANIMI OLAMIPO Mass Communication
1900602 UDOH QUEENESTHER SHALOM Mass Communication
1900987 OLUKOYA ESTHER OLUWATIMILEHIN Mass Communication
1900915 ENIOLAWUN RICHARD Mass Communication
1900114 OYELOLA OMOLARA EMMANUELLA Mass Communication
1900277 BAKARI RAHAMA MOHAMMED Mass Communication
1900740 UTSEE REJOICE NGUEMO Mass Communication
1900922 ANOSIKE CHINENYE Mass Communication
1900729 MARTINS FAVOUR ABIMBOLA Mass Communication
1900149 CHUKWUEKE MUNACHI STEPHANIE Mass Communication
1900879 BONIFACE ESTHER UJU Mass Communication
1900366 AJALI BLESSING BECKY Mass Communication
1900888 OMORODION ESOSA PRINCESS Mass Communication
1900707 AJAYI EZEKIEL BOLUWATIFE Mass Communication
1900390 BIETY-NWANJU BENITA CHIMETURUM Mass Communication
1900182 AKINTOYE OLUWATOYOSI PRISCILLA Mass Communication
1900386 STOWE ELIM DON Mass Communication
1900737 OYEKUNLE EUNICE OLUWATOYIN Mass Communication
1901005 SAMUEL BENEDICT KESIYE Mass Communication
MATHEMATICS (WITH COMPUTER SCIENCE)
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900102 IDUMUFINIDE TAMARA-PREYE GIFT Mathematics (with Computer Science)
1900051 OGUNDOWO MOYOSOREOLUWA Mathematics (with Computer Science)
MATHEMATICS (WITH STATISTICS)
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900373 ELOHO DAVID IRUOGHENE Mathematics (with Statistics)
1900216 OYEDARE PRAISE EBUNOLUWA Mathematics (with Statistics)
MECHANICAL ENGINEERING
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900090 OKOLIE ISAIAH CHUKWUMA Mechanical Engineering
1900357 ERHIEYOVWE PETER OBOROGHENEONURHE Mechanical Engineering
1900231 EDEKI EMMANUELLA ESEOGHENE Mechanical Engineering
1900416 AGBARUN OGHENEBRORHIEN VICTOR Mechanical Engineering
1900833 ABIA EDIOMOBONG EYO Mechanical Engineering
1900272 ADETOLA DOMINION MOYOSOREOLUWA Mechanical Engineering
1900169 ADEDEWE OLORUNFEMI ADEDAPO Mechanical Engineering
1900785 ADEOYE DAVID OLUMIDE Mechanical Engineering
1900237 OLA-JOSEPH FAITH OLADOTUN Mechanical Engineering
1900156 DAWODU SOBIRAT OMOTAYO Mechanical Engineering
1900595 EKWUJURU CHIDOZIE CHRIS Mechanical Engineering
1900586 ODUNAYO JOHN CHUKWUEMEKA Mechanical Engineering
1900431 AKINLABI SHALOM OLUWASESAN Mechanical Engineering
1900455 ADEDIRE MICHAEL ADEOLA Mechanical Engineering
1900504 OLANREWAJU OLUSEUN OLALEKAN Mechanical Engineering
1900574 AKANDE TOLUWANIMI OLUWADEMILADE Mechanical Engineering
1900023 OGBONNA JEDIDIAH CHIDIKE Mechanical Engineering
1900410 OJOMAH DANIEL OJOCHIDE Mechanical Engineering
1900057 NJOKU EBUBECHUKWU EPHRAIM Mechanical Engineering
1900262 ABOLARIN OLUWANIFEMI DANIEL Mechanical Engineering
1900588 IMOUKHUEDE JOHN FAVOUR Mechanical Engineering
1900107 RAJI ISRAEL OLUWASEUN Mechanical Engineering
1900087 IHIMEKPEN EHINOMEN BRADLEY Mechanical Engineering
1900981 AYAGWA TERDOO PAUL Mechanical Engineering
1900813 OYENIYI MOSOPE FRANCIS Mechanical Engineering
1900434 USOROH DIVINE WILFRED Mechanical Engineering
1900920 ALUKO KINGDAVID AYOMIDE Mechanical Engineering
1900097 ORODU DAVID IFEAKACHUKWU Mechanical Engineering
1900550 PORRI JOSEPH TAMARAKUROH Mechanical Engineering
1900590 PHILIP SAVIOUR EDIDIONG Mechanical Engineering
1900651 AWOLUSI TOLUWANI RONALD Mechanical Engineering
1901037 FAJIMI TOLULOPE MICHEAL Mechanical Engineering
1900682 OSUOBENI DAVIDSON OYINKEBEBE Mechanical Engineering
1900466 OSEMENAHON WISDOM ODIANOSEN Mechanical Engineering
1900844 EGWUTERAI AFOKEOGHENE TIMOTHY Mechanical Engineering
1900213 UNDIE ANGELUS AGLA-ANTHONY Mechanical Engineering
1900701 CHUKWUNWEIKE DANIEL CHUKWUEMEKA Mechanical Engineering
1900726 ILECHUKWU EMMANUEL CHINANU Mechanical Engineering
1900850 OLANIYAN MOFIYINFOLUWA OLOLADE Mechanical Engineering
1900825 ADEBARA IBUORE-OLUWA ERI-IFE Mechanical Engineering
1901084 USENI DANIEL ONWUDE Mechanical Engineering
1901017 OGIDIOLU TAMILORE DOLAPO Mechanical Engineering
1900992 OSEMWEGIE OSARUONAMEN OLUWAPAMILERINAYO Mechanical Engineering
1900703 AJAYI ONAOPEMIPO DANIEL Mechanical Engineering
1900286 ADENEGAN ISRAEL ADETUNJI Mechanical Engineering
1900341 EKUMA PRAISE TOOCHUKWU Mechanical Engineering
1900616 ADESHINA AKINOLU DANIEL Mechanical Engineering
1901034 IMOEDEMHE JUDRICH IKAOBOMHE Mechanical Engineering
1900655 OCHIMANA JESSE PAUL UNEKWU-OJO Mechanical Engineering
1900967 EBOREIME EBENEZER IKHIDE Mechanical Engineering
1900642 ATUNUSHA OGHENEAGHOGHOME DEGREAT Mechanical Engineering
MECHATRONICS ENGINEERING
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900020 OWOEYE IYIOLUWA PEACE Mechatronics Engineering
1900112 AJAYI OLUWASEYANU MICHAEL Mechatronics Engineering
1900299 ALUKO OLAOLUWAKITAN MICHAEL Mechatronics Engineering
1900188 ADEKANBI ZION OLAMISUJI Mechatronics Engineering
1900152 YAKUBU KYOMNOM SHAMMAH Mechatronics Engineering
1900236 ODIONOWASE EROMOSELE BENJAMIN Mechatronics Engineering
1900295 KEKEMA EGHENJUORITSE CHUKWUNEDUM Mechatronics Engineering
1900890 OKARA EBIAKEBOWEI ELISHA Mechatronics Engineering
1900181 KOLAWOLE TOLUWANIMI EMMANUEL Mechatronics Engineering
1900925 ONIRETI JEDIDIAH BOLUWATIFE Mechatronics Engineering
1900589 OBIKOYA OLAMIDE AYOOLUWA EMMANUEL Mechatronics Engineering
1900206 OLUWA-OKHAI OWENPRAISE OHIMAI Mechatronics Engineering
1900838 IHEANACHO SAMUEL NKECHIKA Mechatronics Engineering
1900584 UKAIGWE GOODNESS CHIBUIKEM Mechatronics Engineering
1900544 AYODEJI BOLUWATIFE BRIGHT Mechatronics Engineering
1900207 NWAFOR VALENTINE UGONNA Mechatronics Engineering
1900225 AHMED IBRAHIM ACHEMA Mechatronics Engineering
1900704 BANKOLE DAVID OLAYINKA Mechatronics Engineering
1900189 ELIJAH DANIEL OTITOCHI Mechatronics Engineering
1900176 UKPA-NWAGU CHUKWUEMEKA SAMUEL Mechatronics Engineering
1900538 ADEIZA ISAAC PRINCE ADINOYI Mechatronics Engineering
1900067 ELEGBEDE CONVENANT ENIOLA Mechatronics Engineering
1900543 GBOYEGA FAITH OLUWATIMILEHIN Mechatronics Engineering
1901110 OLADUNJOYE TREASURE OLUWABUYIKUNMI Mechatronics Engineering
1900908 ABIOYE SAMUEL DAMILOLA Mechatronics Engineering
1901050 JONES MOFIYINFOLUWA AWOLOWO Mechatronics Engineering
1900634 OYEDEJI TOMIWA PRECIOUS Mechatronics Engineering
MICROBIOLOGY
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900710 ILECHUKWU REJOICE CHIDUMEBI Microbiology
1900397 APELEGAN GRACE ADEDOLAPO Microbiology
1900274 UGBESHE WISDOM ITEAM-ISHOR Microbiology
1900738 NWOYE CHUKWUEMEKA JEREMIAH Microbiology
1900932 OBIMATTHEW NGOZI SHARON Microbiology
1900796 OLADUNNI FAITHFUL DAHUNSI Microbiology
1900264 OYEWOLE ESTHER TOLULOPE Microbiology
1900526 OLORUNMAIYE FAITH ESE Microbiology
1900638 AREMU RIGHTEOUSNESS ADEWUMI Microbiology
1900613 DANIEL FAVOUR IDOWU Microbiology
1900882 EDET EDIKAN OKON Microbiology
1900606 OMOLE ADEDAMOLA OLUWASAYO Microbiology
PHYSICS (WITH GEOPHYSICS)
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900005 EKPENYONG FAVOUR MOSES Physics (with Geophysics)
POLITICAL SCIENCE
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900050 AFFI FAVOUR OGHENEKARO Political Science
1900175 OYEYEMI VICTOR ADEYINKA Political Science
SOCIOLOGY
ADMISSION NO LASTNAME FIRSTNAME OTHERNAME PROGRAMME
1900896 OKPOTU BLESSING ENE Sociology
1900676 AGADA DAVID OCHE Sociology
1900059 AKPAN AMANAM SOLOMON Sociology
1900545 ODEJIMI OLUWAYEMISI ARIIKE Sociology

Are you Interested to know more About Landmark University,Omu-Aran News then Bookmark This Page Or  Drop your Email Address with us, we will give you Latest feed About Landmark University,Omu-Aran .


SUGGESTED LINKS :

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *